KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299042
nr 1429 9042
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 65, blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x32cm, yttermått inklusive ram: 53x45cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 1 november 2021
kl 20:41:24
500 kr
600 kr
700 kr
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius